Jadłospis

Znalezione obrazy dla zapytania jadłospis napisZnalezione obrazy dla zapytania jadłospis grafika dla dzieci

Poniedziałek

Pieczywo staropolskie z masłem i szynką, pomidor, kakao, herbata z cytryną/woda, jabłko.

Zupa kalafiorowa z jarzynami i ziemniakami ze śmietaną, makaron spaghetti z mięsem mielonym w sosie pomidorowym z ziołami, sałatka z ogórka kiszonego, kompot z owoców.

Płatki kukurydziane z mlekiem, placki własnej roboty z jabłkiem, herbata z cytryną/woda.

21.05.2019

Wtorek

Zacierka na mleku, bułka orkiszowa z masłem i kiełbasą krakowską, ogórek zielony gruntowy, herbata z cytryną/woda, banan.

Zupa ogórkowa z jarzynami i śmietaną, kasza jaglana z truskawkami i jogurtem, ser biały, napar miętowy.

Kajzerka orkiszowa z masłem i jajkiem na twardo, kiełki jarmużu, herbata/woda.

22.05.2019

Środa

Bułki orkiszowe z masłem, twarożek owocowy z truskawką, herbata z cytryną/woda, mandarynka.

Zupa grochowa krem z grzankami, ziemniaki, steki wołowe, buraczki gotowane, kompot z czarnej porzeczki.

Kisiel własnej roboty z owoców wiśni, bułka wrocławska z masłem i topionym serkiem z ogórkiem świeżym, herbata/woda.

Czwartek

Pieczywo mieszane z masłem i wędliną i jajkiem na twardo, rzodkiewka, herbata/woda, arbuz.

Zupa pomidorowa z ryżem i śmietaną, kotlet z dorsza, ziemniaki, sałatka z kapusty kiszonej, napar z owoców pigwy.

Płatki kukurydziane na mleku, pizza własnej roboty, herbata z cytryną/woda.

24.05.2019

piątek

Budyń na mleku, zapiekanki z żółtym serem, herbata/woda, jabłko.

Krupnik tradycyjny z jarzynami i ziemniakami, pierogi domowe z serem i jogurtem, marchewka do gryzienia, kompot z czarnej porzeczki.

Pieczywo mieszane z masłem i polędwicą, ogórek świeży, kakao, herbata z cytryną/woda.

śniadanie obiad podwieczorek

Poniedziałek

Kajzerki orkiszowe/grahamki z masłem i twarożkiem truskawkowym, herbata z cytryną/woda, jabłko.

Zupa brokułowa z jarzynami i śmietaną z ziemniakami, porcje schabu w sosie, kasza jęczmienna, surówka z białej kapusty, kompot z owoców.

Pieczywo mieszane z masłem i szynką, sałata, kakao, herbata z cytryną/woda.

28.05.2019

Wtorek

Pieczywo mieszane z masłem, pasztet drobiowy, ogórek kiszony, herbata z cytryną/woda, arbuz.

Zarzutka z ziemniakami, ryż zapiekany z jabłkiem i cynamonem, jogurt naturalny, ser biały, napar miętowy.

Kajzerka orkiszowa z masłem i jajkiem na twardo z majonezem jogurtowym, kakao, pomidor, herbata/woda.

29.05.2019

Środa

Półmisek – szynka wędzona, ogórek, pomidor, kawa z mlekiem, herbata z cytryną/woda, arbuz.

Rosół tradycyjny z makaronem domowym, kotlety panierowane z indyka, ziemniaki, mizeria z jogurtem, napar z owoców dzikiej róży.

Płatki jaglane z mlekiem, bułka wrocławska z masłem i dżemem, herbata z cytryną/woda.

Czwartek

Kasza manna na mleku, pieczywo mieszane z masłem i serem żółtym herbata/woda, kiwi.

Zupa ogórkowa z jarzynami, kotlety z dorsza, ziemniaki z koperkiem, surówka z kiszonej kapusty, kompot z czarnej porzeczki.

Chałka z masłem, kakao na mleku, herbata z cytryną/woda, banan.

31.05.2019

piątek

Półmisek – szynka/jajka na sałacie, pieczywo mieszane z masłem herbata/woda, jabłko.

Krupnik z jarzynami i ziemniakami, pierogi domowe z białym serem, marchewka z jabłkiem, napar miętowy.

Płatki kukurydziane z mlekiem, placek drożdżowy, herbata z cytryną/woda.

Herbata z cytryną, mięta lub herbata owocowa, woda - dostępne do picia dla dzieci w ciągu dniaZnalezione obrazy dla zapytania jadłospis napis

Informacja o alergenach na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady EU w sprawie przekazania konsumentom informacji na temat żywności.

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji:

1.  – zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany)
  2. – skorupiaki
  3. – jaja
  4. – ryby
  5. – orzeszki ziemne (arachidowe)
  6. – soja
  7.  – mleko (łącznie z laktozą)
  8.  – orzechy drzewne (migdały, orzechy laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, makadamia, pistacje)
  9. – seler
  10.  – gorczyca