Jadłospis

Pieczywo mieszane z masłem i kiełbasą krakowską, ogórek świeży, kakao, herbata z cytryną/woda, mandarynka.

Znalezione obrazy dla zapytania jadłospis napisZnalezione obrazy dla zapytania jadłospis grafika dla dzieci

Poniedziałek

Twarożek waniliowy z brzoskwinią, kajzerki z masłem, herbata z cytryną, woda, jabłko.

Zupa jarzynowa z ziemniakami i śmietaną, ryż, pierś kurczaka w sosie carry, sałatka z ogórka kiszonego z marchewką i oliwą, napar z mięty.

Pieczywo staropolskie z masłem i kiełbasą żywiecką, kakao, herbata z cytryną/woda.

Wtorek

Pieczywo mieszane z masłem, pasta z makreli/ser żółty, ogórek kiszony, herbata/woda, pomarańcze.

Zarzutka z ziemniakami, pierogi domowe z serem białym i jogurtem naturalnym, marchewka z jabłkiem, kompot z wiśni.

Kasza manna na mleku, kanapka z kajzerką z masłem i polędwicą, rzodkiewka, herbata z cytryną/woda, jabłko.

Środa

Płatki kukurydziane z mlekiem, zapiekanki z żółtym serem na bułce wrocławskiej, pomidor, herbata z cytryną/woda, mandarynki.

Zupa ogórkowa z ziemniakami, klopsiki w sosie pomidorowym z kaszą gryczaną, sałatka z kapusty pekińskiej

Pasta z jaj ze szczypiorem, bułka orkiszowa z masłem, kakao z mlekiem/woda.

Czwartek

Budyń na mleku, kajzerki z masłem i szynką swojską, ogórek świeży, herbata z cytryną/woda, pomarańcza.

Zupa brokułowa krem z grzankami razowymi i śmietaną, kasza jaglana z truskawkami i jogurtem naturalnym, napar z pigwy.

Pieczywo mieszane z masłem, pasta z piersi kurczaka, pomidor, kawa zbożowa z mlekiem, herbata z cytryną/woda.

piątek

Pieczywo mieszane z masłem i polędwicą z indyka, pomidor, herbata z cytryną/woda, winogrona.

Biały barszcz z jajkiem na twardo i śmietaną, ziemniaki, kotlet mielony, buraczki gotowane, napar miętowy.

Płatki kukurydziane z mlekiem, bułeczki drożdżowe z serem, herbata z cytryną/woda.

04.03.2019

Poniedziałek

Twarożek naturalny z papryką czerwoną, kajzerki naturalne z masłem, herbata z cytryną, woda, jabłko.

Zupa ziemniaczana z warzywami, śmietaną i koperkiem, makaron spaghetti z mięsem w sosie pomidorowym, sałatka z ogórka kiszonego, kompot wiśniowy.

Pieczywo staropolskie z masłem i miodem, plaster cytryny, kakao, herbata z cytryną/woda.

Wtorek

Pieczywo mieszane z masłem i szynką, pomidor, kawa zbożowa na mleku, herbata/woda, pomarańcze.

Biały barszcz z ziemniakami i śmietaną, pierogi leniwe z masłem i bułką tartą, marchewka z jabłkiem, napar miętowy.

Pasta z tuńczyka ze szczypiorem, ogórek kiszony,

pieczywo mieszane z masłem, herbata z cytryną,

woda, jabłko.

06.03.2019

Środa

Kasza manna na mleku, kanapki z pieczywa mieszanego z masłem i żółtym serem, pomidor, herbata z cytryną/woda, mandarynki.

Zupa fasolowa krem z grzankami razowymi, ziemniaki, kotlet z dorsza, surówka z kiszonej kapusty, kompot z owoców wiśni.

Pasta z jaj ze szczypiorem, bułka orkiszowa z masłem,

kakao z mlekiem/woda.

07.03.2019

Czwartek

Pieczywo mieszane z masłem, parówka na gorąco, pomidor, kakao, herbata z cytryną/woda, gruszka.

Krupnik z jarzynami i zieleniną, ziemniaki,zrazy wołowe w sosie cebulowym, sałatka z kapusty pekińskiej, napar z pigwy.

Budyń własnej roboty, bułka jogurtowa z masłem,

herbata z cytryną/woda.

08.03.2019

piątek

Płatki kukurydziane z mlekiem, kajzerka z masłem i polędwicą, rzodkiewka, herbata z cytryną/woda, jabłko.

Zupa ogórkowa z jarzynami i śmietaną, ryż, udka kurczaka pieczone w piecu konwekcyjnym, marchewka gotowana, kompot z wiśni.

Kisiel z owoców mrożonych, placek drożdżowy

z kruszonką, herbata z cytryną/woda.

Poniedziałek

Płatki kukurydziane z mlekiem, zapiekanki z żółtym na bułce orkiszowej, herbata z cytryną/woda, jabłko.

Rosół z makaronem, ziemniaki, porcje schabu środkowego w sosie, surówka z pekińskiej kapusty, kompot z owoców czarnej porzeczki

Kajzerki tradycyjne z masłem, twarożek naturalny ze szczypiorem, herbata z cytryną/woda.

12.03.2019

Wtorek

Kanapki z pieczywa mieszanego z masłem i kiełbasą rawską ogórek świeży, herbata/woda, winogrona.

Krupnik z jarzynami i ziemniakami, naleśniki własnej roboty z serem, jogurt, brzoskwinie, napar miętowy.

Kajzerki orkiszowe/grahamki z masłem, jajko na twardo na półmisku, pomidor, herbata z cytryną/woda.

Środa

Płatki górskie na mleku, pieczywo mieszane z masłem i polędwicą, kiełki słonecznika, herbata z cytryną/woda, pomarańcze.

Zupa pomidorowa z ryżem, kotlety z dorsza, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty z jabłkiem i marchewką, kompot wiśniowy.

Chałka z masłem, kisiel własnej roboty z owoców mrożonych, herbata z cytryną/woda.

Czwartek

Pieczywo mieszane z masłem, parówka cielęca na gorąco, kakao, herbata z cytryną/woda, kiwi.

Zupa ogórkowa z jarzynami, ziemniakami i śmietaną, kasza jaglana, truskawki, jogurt naturalny, napar z pigwy.

Kajzerka orkiszowa z masłem i szynką, rzodkiewka, kakao, herbata z cytryną/woda.

piątek

Pieczywo staropolskie z masłem i pastą z piersi kurczaka, ogórek kiszony, kiełki słonecznika, herbata z cytryną/woda, pomarańcze.

Zupa grochowa z jarzynami i ziemniakami, pierogi domowe z mięsem i okrasą, marchewka z jabłkiem, kompot z owoców.

Płatki kukurydziane z mlekiem, pączek, herbata z cytryną/woda.

Herbata z cytryną, mięta lub herbata owocowa, woda - dostępne do picia dla dzieci w ciągu dniaZnalezione obrazy dla zapytania jadłospis napis

Informacja o alergenach na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady EU w sprawie przekazania konsumentom informacji na temat żywności.

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji:

1.  – zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany)
  2. – skorupiaki
  3. – jaja
  4. – ryby
  5. – orzeszki ziemne (arachidowe)
  6. – soja
  7.  – mleko (łącznie z laktozą)
  8.  – orzechy drzewne (migdały, orzechy laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, makadamia, pistacje)
  9. – seler
  10.  – gorczyca