ELEKTROSPRZĘT - ZBIÓRKA

Ogłoszenie

Ekologiczna Triada dla Przedszkola nr 96 w Warszawie

 

Szanowni Państwo!

 

Nasze przedszkole przy współpracy z firmą CCR Polska sp. z o. o. organizuje Ekologiczną Triadę. Firma CCR od wielu lat w ramach prowadzonej działalności gospodarczej aktywnie

działa na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego. Więcej

informacji znajdziecie Państwo na stronie www.zanimwprowadzisz.pl i www.ccr.pl

 

Przez cały maj odbywa się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii. Selektywna zbiórka zużytego sprzętu odbywa się dla każdej grupie osobno. Grupa, która zbierze najwięcej kilogramów zużytego sprzętu wygrywa nagrody dla każdego uczestnika ze zwycięskiej grupy. 3 czerwca odbędzie się oficjalne ważenie elektrośmieci. Przyniesiony sprzęt musi być kompletny, zakazuje się zbierania rozmontowanego sprzętu i/lub w częściach.

Zbieramy: odkurzacze, żelazka, komputery, drukarki, laptopy, kalkulatory, faksy, aparaty telefoniczne - tradycyjne i komórkowe, tostery, frytkownice, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery video, sprzęty hi-fi, klimatyzatory, DVD, wentylatory, elektronarzędzia, zabawki, sprzęt sportowy, kable, ładowarki, baterie.

Firma CCR od wielu lat w ramach prowadzonej działalności gospodarczej aktywnie

działa na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego. Więcej

informacji znajdziecie na stronie www.edueko.eu, www.zanimwprowadzisz.pl i www.ccr.pl.

 

Zachęcamy także do zapoznania się z nagraniami video w konwencji humorystycznej:

  1. Czego nie robić z odpadami?

https://www.youtube.com/watch?v=cXTIbG0pHJ0

  1. Elektrośmieci i baterie – co z nimi robić?

https://www.youtube.com/watch?v=ZjjumtHRsIE&t=31s

W maju odbędzie się także konkurs na Makietę „EKO Miasto”. Makietę tworzy każda grupa przedszkolna. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 czerwca podczas Pikniku. Dokładny opis makiety otrzymały nauczycielki wychowania przedszkolnego. Nagrody główne otrzymują grupy, które zdobyły od I do III miejsca. Nagroda dodatkowa dla każdego uczestnika ze zwycięskich grup. Pozostali uczestnicy otrzymują upominek za udział w konkursie.

Zapraszamy na piknik 13 czerwca, wszystkie dzieci z rodzicami. W trakcie pikniku CCR przygotowało dla Państwa ekologiczne gry i zabawy: warcaby ekologiczne, gra memory, Ladder Golf, tor segregacji, twister odpadowy. Odbędzie się także losowanie wartościowych nagród pośród uczestników, którzy aktywnie brali udział w grach.

Celem Ekologicznej Triady jest:

  • aktywne wspieranie systemu zbierania i przetwarzania odpadów

  • kształtowanie zachowań zmierzających do ograniczenia powstawania odpadów

  • budowanie świadomości uczestnictwa w systemie gospodarowania odpadami

  • zachęcanie do podejmowania samodzielnych działań na rzecz ochrony środowiska

  • zwiększanie wiedzy na temat obowiązków w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami

  • rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko