śniadanie obiad podwieczorek
10.02.2020

Poniedziałek

Płatki kukurydziane z mlekiem, zapiekanki z żółtym serem na bułce wrocławskiej, herbata z cytryną/woda, jabłko. Rosół z makaronem domowym, ziemniaki z koperkiem, kotlet mielony, mizeria z jogurtem, kompot z owoców. Kisiel własnej roboty z owoców mrożonych, serek Almette z pieczywem mieszanym z masłem, herbata z cytryną/woda.
11.02.2020

Wtorek

Kasza manna na mleku, kanapki z pieczywem mieszanym z masłem, krakowską i sałatą, pomidor, herbata z cytryną/woda, pomarańcze. Biały barszcz ze śmietaną i grzankami razowymi, krokiety ziemniaczane z sosem warzywno-pieczarkowym, marchewka z jabłkiem, napar z owoców dzikiej róży. Chałka z masłem, koktajl własnej roboty na kefirze z truskawkami, herbata z cytryną/woda, jabłko.
12.02.2020

Środa

Zacierka na mleku, bułka poznańska z masłem i szynką, rukola, herbata z cytryną/woda, banan. Zupa brokułowa z jarzynami i ziemniakami, makaron świderki z truskawkami i jogurtem, ser biały, napar z liści mięty. Pasta z tuńczyka, jajko na twardo, ogórek kiszony, pieczywo mieszane z masłem, kawa zbożowa z mlekiem, herbata/woda, winogrona ciemne.
13.02.2020

Czwartek

Pieczywo mieszane z masłem, parówka cielęca na gorąco z ketchupem, kakao, herbata z cytryną/woda, mandarynka. Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet z dorsza, ziemniaki z koperkiem, surówka z kiszonej kapusty z marchewką, kompot z wiśni. Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka poznańska z masłem i miodem, herbata/woda, banan.
14.02.2020

Piątek

Budyń śmietankowy własnej roboty, kanapki z pieczywem , masłem i polędwicą, sałata, ogórek świeży, kakao, herbata z cytryną/woda, jabłko. Barszcz czerwony z ziemniakami i śmietaną, pierogi z mięsem i okrasą, marchewka do gryzienia, kompot z czarnej porzeczki. Pieczywo mieszane z masłem, twarożek naturalny z brzoskwinią, kakao z mlekiem, herbata z cytryną/woda, mandarynka.