śniadanie obiad podwieczorek
4.11.2019

Poniedziałek

Bułka orkiszowa z masłem i polędwicą, pomidor, kakao, herbata/woda, jabłka. Zupa kalafiorowa na włoszczyźnie z ziemniakami i śmietaną, kasza bulgur z porcją schabu w sosie, sałatka z ogórka kwaszonego, kompot z owoców porzeczki. Chałka z masłem, jogurt owocowy, herbata z cytryną/woda, marchewka do gryzienia.

5.11.2019

Wtorek

Kajzerki tradycyjne z masłem i kiełbasą krakowską na sałacie, kawa z mlekiem, herbata z cytryną/woda, gruszka. Biały barszcz gotowany na włoszczyźnie i ziemniakami i śmietaną, naleśniki własnej roboty z serem i jogurtem, brzoskwinia, napar z liści mięty. Pieczywo mieszane z masłem i pastą z makreli z ogórkiem kiszonym, herbata z cytryną/woda.

6.11.2019

Środa

Płatki na mleku, zapiekanki z żółtym serem na bułkach wrocławskich, herbata z cytryną/woda, banan. Zupa pomidorowa na maśle i włoszczyźnie z ryżem, ziemniaki, kotlety mielone, surówka z białej kapusty, napar z owoców dzikiej róży. Pieczywo mieszane z masłem, jajko na twardo na sałacie z sosem jogurtowym, kiełki słonecznika, herbata z cytryną/woda.

7.11.2019

Czwartek

Parówki na gorąco, pieczywo staropolskie z masłem i pomidorem, herbata/woda, gruszka. Zupa grochowa z ziemniakami gotowana na włoszczyźnie, kasza jaglana z truskawkami i jogurtem, ser biały, napar z mięty. Pieczywo staropolskie z pasztetem, ogórek kiszony, herbata z cytryną/woda.
8.11.2019

piątek

Grahamki/bułki orkiszowe z masłem, twarożek naturalny ze szczypiorem, czerwona papryka, herbata z cytryną/woda, jabłko. Krupnik tradycyjny z włoszczyzną,

ziemniaki z koperkiem, kotlet z dorsza, surówka z kiszonej kapusty, napar z owoców dzikiej rózy.

Płatki na mleku, bułka drożdżowa serduszko z budyniem, herbata z cytryną/woda.