1.PODSUMOWANIE TWOJEGO WYBORU RODZINY

Opis rodziny
Pani Natalia (26 l.) wraz z Panem Łukaszem (27 l.) wychowują wspólnie dwójkę dzieci – Nikolę (7 l.)
i Oskara (6 l.). Rodzina od czasu pojawienia się na świecie Nikoli, jest zdana niemalże sama na siebie. Pani Natalia pochodzi z rodziny, gdzie ojciec był alkoholikiem, natomiast Pan Łukasz wychował się w domu dziecka. Nie mieli łatwego startu w dorosłość, co rzutuje na ich obecną sytuację. Oboje pracują, choć nie jest to łatwe przy wszystkich obowiązkach związanych z małymi dziećmi. Jednak starają się radzić sobie jak mogą. Po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania mieszkania i życia codziennego z pensji Pani Natalii i Pana Łukasza, która łącznie wynosi 2192 zł, dochód na jednego członka rodziny liczy 652,25 zł. Jednakże nadal rodzinie pozostaje do spłaty dług na 47 tys. zaciągnięty przez matkę Pana Łukasza. Rodzina mimo wszystkich przeciwności ma w sobie ogromną siłę i chęć do życia. Napędem są niewątpliwie dzieci, które są dumą rodziców. Zarówno pani Natalia jak i Pan Łukasz maja plany i marzenia na przyszłość. Pani Natalia chce kontynuować przerwaną niegdyś edukacje, by móc później podjąć lepiej płatną i dającą jej spełnienie pracę. Pan Łukasz to „złota rączka”. Nikola uwielbia rysować, natomiast Oskar marzy o karierze piłkarskiej. Wśród najważniejszych potrzeb, rodzina wymienia rzeczy z kategorii wyposażenia mieszkania np. kołdrę, ręczniki, czy pościel oraz odzież dla dzieci. Nikola i Oskar szybko rosną i w krótkim czasie wszystko staje się za małe. Ważne byłyby także środki czystości.

Potrzeby rodziny
odzież ciągle się niszczy, dzieci szybko wyrastają ze swoich ubrań,środki czystości są drogie i bardzo szybko się zużywają,pościel, kołdra, ręczniki Oskar nie ma swojej kołdry,
ręczniki i pościel byłaby bardzo przydatna w nowym miejscu zamieszkania

– Żywność trwała Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,
Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Środki czystości Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,
Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do
zębów
Inne: delikatny proszek do prania – Nikola ma alergię skórną

– Odzież
Nikola
Rodzaj odzieży: letnie
Kategoria: spodnie, spódniczka, sukienka, sweterek
Rozmiar: 128
Sylwetka: wysoka, szczupła
Uwagi: sweterek na guziczki, spódniczka tiulowa, lubi kolor różowy
Oskar

Kategoria: adidasy
Rozmiar: 43
Uwagi: czarne

Pomoce szkolne Jakich pomocy szkolnych potrzebuje rodzina?
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki,
Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

– Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina:
Kołdra, Ręczniki, Pościel
Brakujące sprzęty: Krzesło obrotowe do biurka Nikoli.
– Inne potrzeby
Zmiana pracy Pani Natalii oraz kontynuacja jej edukacji. Wyjaśnienie sprawy związanej z nieuregulowanym
długiem za prąd.

– Specjalne upominki
Natalia – paletka do makijażu, Nikola – książka np ‚Mikołajek’, Łukasz – perfumy, Oskar – rzecz
związana z Legią

Potrzeby, które nie są rzeczami
Kursy dokształcające Panią Natalię, które pomogłyby jej w przyszłości podjąć lepszą pracę.

DRODZY RODZICE

POMAGAJĄC RODZINIE, NIE ZAJMUJEMY SIĘ ANI KREDYTEM ANI DŁUGIEM ZA PRĄD